سه سال حضور در خان به بین و کسب سه عنوان قهرمانی ! کارنامه محمد نیک نژاد عقیلی در تیم استقلال جوان خان به بین خود گویای توانایی های وی در امر مربیگری علی رغم سن نه چند زیاد اوست. مردی که پس از رساندن تیم استقلال به لیگ دسته سوم باشگاههای کشور پس از ۴۲ سال حضور این تیم در رقابت های استانی ، از جمع آبی پوشان شرق استان جدا شد تا موفق ترین مربی این فصل رقابت های لیگ برتر به دوران حضور خود در این شهر پایانی دراماتیک بخشد. گفتگوی گلستان لیگ با ایشان را با هم می خوانیم :

از وضعیت امسال استقلال برامون بگین.

بنده در ابتدا فرا رسیدن سال نو میلادی رو به هموطنان مسیحی خودم تبریک میگم و امیدوارم سال ۲۰۱۵، سالی تواَم با سعادت و رفاه برای همه مردم جهان باشه . خدا رو شکر میکنم که بهمون کمک کرد زحمات ۷ ماهه مجموعه استقلال به بار بشینه ، سال پرفراز و نشیبی داشتیم. خیلی‌ها استقلال را اذیت می‌کردند. یکسری مسائل بود که افرادی با مصاحبه‌ها و جلسات قصد داشتند به استقلال ضربه بزنند البته هدفشان استقلال نبود آنها می‌خواستند به محمد نیک نژاد ضربه بزنند اما ما کار خودمان را انجام دادیم معتقدم یک دقیقه با عزت زندگی کردن بهتر از این است که چند سال با ذلت زندگی کنیم، از همه کسانی که در طول این مدت برای موفقیت استقلال تلاش کردن ، چه هیأت مدیره زحمت کش ، چه مدیر عامل ، همکارام تو کادر فنی تیم و علی الخصوص بازیکنان با غیرت تیم صمیمانه تشکر میکنم. خوشحالم که تونستم سهم کوچکی داشته باشم تو شاد کردن دل هوادارامون حداقل تو شهر خان به بین

همین جا این قهرمانی رو به نیاز بگی فقید ، مربی دروازبانهای این فصلمون که خرداد ماه امسال در اثر سانحه رانندگی جان خودش رو از دست داد تقدیم می کنم ، میدونم که روح نیاز با ماست و امیدوارم این هدیه ناقابل رو از ما قبول کنه. از تمامی کسانی که در طول این سه سال باهاشون به هر نحوی ارتباط داشتم حلالیت می طلبم. شاید دلی شکسته باشه ، شاید بازیکنی برای خودش حقی قائل شده باشه اما همه بدونن تمام دغدغه من تو این شهر فقط و فقط موفقیت تیم استقلال بوده ، دعواهای ما همشون فوتبالی بوده و من با هیچ کسی خصومت شخصی نداشتم.

وی در خصوص عوامل موفقیت استقلال در این فصل گفت :

به اعتقاد من زندگی بدون برنامه ریزی یعنی حرکت به سمت شکست. یقین داشته باشین موفقیت فعلی استقلال نتیجه برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی یک مجموعه بوده ، من اصلا از خودم اسمی نمیبرم چون کمترین نقش رو تو این موفقیت داشتم. من در همین حد بسنده کنم که هیأت مدیره تیم اوایل اسفند ماه سال ۹۳ با تمام بازیکنان مدنظر بنده قرارداد رسمی امضا کردن و همین امر باعث شد ما با یه تیم کامل از اول خرداد ماه ۹۴ تمرینات آماده سازیمون رو شروع کنیم که همین موضوع باعث شد از خیلی از تیمهای دیگه تو این قسمت کار جلوتر باشیم. البته از تلاش و پشتکار و همدلی مثال زدنی که بین همه اعضای باشگاه بوده هم نباید به سادگی گذشت.

کیفیت رقابت های این فصل ؟

بنده در ابتدا از زحمات هیأت گذشته در رأس همه آقایان اتراچالی و مازندرانی تشکر میکنم ، شاید فکر کنین چون تیم استقلال قهرمان شده من این حرف رو میزنم اما کیفیت مسابقات امسال به مراتب از سالهای اخیر بالاتر بوده هم از لحاظ حضور بازیکنان با کیفیت هم از لحاظ نظم در برگزاری ، اما خب همچنان یه سری نواقص وجود داره که اونم باید دست به دست هم بدیم تا مشکلات رفع بشه

بزرگترین دغدغه محمد نیک نژاد عقیلی در این فصل ؟

نه تنها در این فصل بلکه این قصه چندین ساله است. مهمترین چیزی که منو تو این چند ساله اذیت کرده مشکلات سخت افزاری استان تو امر ورزش و اماکن ورزشی بوده. شرایط نامطلوب استادیوم ها – خصوصاً زمین های ورزشی – باعث افت محسوس مسابقات به لحاظ کیفی شده. من امیدوارم مسئولین ورزش شهرستانی و استانی در رأس این عزیزان جناب آقای دکتر طیبی و دکتر کوهستانی یه فکری به حال فوتبال استان ما بکنن. امروز نوک پیکان تهاجم فرهنگی دشمن به سمت جوانانه ، دولت و نظام برای جوانان ارزش ویژه ای قائل بشن و ورزش علی الخصوص فوتبال با جذابیتی که داره میتونه جوان ها را از آسیب هجمه های دشمنان در امان نگه داره. به اعتقاد من هر کس در ورزش سرمایه گذاری کنه مثل این است که در دین خود سرمایه گذاری کرده و این کار در این مقطع زمانی دارای اهمیت بسیار بالاییه چرا که ورزش وسیله ای برای رسیدن به اهداف عالیه اجتماعی و فرهنگیه

مصاحبه قبلی شما و بروز اون همه حواشی !

به اعتقاد من اون اتفاقات هم برنامه ریزی شده بوده ، یه عده دنبال تخریب شخصیت من بودن و هنوزم هستن و یه عده هم دنبال ضربه زدن به استقلال ، در صورتی که من تمام اون صحبت ها رو از روی دلسوزی گفته بودم ، برای شهرستانی مثل بندرگز با اون سابقه طولانی و درخشانش تو فوتبال و با وجود دو نماینده همیشه مدعی در لیگ برتر ، واقعا زشته که سرویس بهداشتی ورزشگاهش آب ، در ، پنجره و شیشه نداشته باشه ، زمینش اون وضعیت رو داشته باشه ، متأسفانه بعضی ها همیشه دوست دارن درجا بزنن و مسائل رو از دید کوچیک خودشون نگاه کنن ، باید قبول کنیم زمینهای استان ما بی کیفیت هستن ، حالا شاید از دل همین زمین ها ستاره هایی هم بیرون اومده باشن که قطعاً هم اومدن اما آیا هنوزم شما با بخاری نفتی خونتون رو گرم میکنین ؟ باید بپذیریم فوتبال در حال پیشرفته و باید برای اینکه از قافله پیشرفت عقب نیفتیم دنبال اصلاح زیر ساخت هامون باشیم. من از این مسائل ناراحت بودم وگرنه بعد باخت به استقلال بندرگز هم گفتم جایگاه استقلال اون جای جدول نیست و این تیم با برتری مقابل ما شرایطش کلا عوض میشه و شما هم خودتون دیدین که این تیم با اینکه تو نیم فصل اول فقط ۱۰ امتیاز گرفته بود و خطر سقوط تهدیدش میکرد ، در نیم فصل دوم ۲۰ امتیاز بدست آورد و در نهایت با ۳۰ امتیاز چهارم لیگ شد.

در تیم امسال استقلال چه کسانی شما رو همراهی میکردن ؟

مدیرعامل تیم : آقای ناصر کریم دادزی

قائم مقام باشگاه : آقای ابراهیم نخعی خدمتی

سرپرست تیم : آقای نعمت اله بیانی

مربیان تیم : آقایان سید قربان ( فرشید ) حسینی و محمد احمدی مقدم

مربی بدنساز : آقای سعید کمالی

تدارکات تیم : آقای علی قربانی

پزشک تیم : آقای علی بیانی

مسئول هماهنگی : آقای غلامحسین ترک

سخن پایانی ؟

امیدوارم این تیم با یه برنامه ریزی جامع و دقیق و با یه آماده سازی مناسب و در سایه حمایت مسئولین شهرستانی و استانی بتونه فصل آینده نماینده شایسته ای برای فوتبال استان گلستان باشه تو رقابت های لیگ دسته سوم باشگاههای کشور.

 

1 دیدگاه

  1. سلام اقا محمد قهرمانی تبریگ میگم ایشالله تو لیگ گشوری هم سال بعد که در پیش دارید به موفقیت بزرگ دست پیدا کنید

منصرف شدن از پاسخ