بی شک صدرنشینی حال حاضر تیم فوتبال استقلال جوان خان به بین مدیون ساختار مناسب این باشگاه و تلاشهای شبانه روزی سرمربی جوان این تیم می باشد. محمد نیک نژاد عقیلی که علی رغم ۱۳ هفته صدرنشینی در لیگ برتر و کسب نتایج درخشان با تیم استقلال ، هیچگاه حاضر به مصاحبه با خبرگزاری های ورزشی استان نشد تا در فضایی آرام و با تمرکز در راه رسیدن به اهداف باشگاه خود گام بردارد ، پس از شکست در دیدار مقابل استقلال بندرگز بالاخره سکوت خبری خود را شکست و در اوج ناراحتی فوتبال استان گلستان را بی کیفیت و فضای حاکم بر آن را ناسالم و کاملاً غیرحرفه ای توصیف کرد.

ماحصل گفتگوی گلستان لیگ با ایشان را با هم می خوانیم :

بنده در ابتدا به بازیکنان خودم خسته نباشید میگم ، فداکارانه بازی کردن اما شرایطی تو بازی حاکم بود که نمیشد انتظار پیروز شدن تو بازی رو داشت هر چند اعتقادم اینه که میتونستیم تو این جو ناپاک بازنده بازی هم نباشیم ، به بازیکنان و  دست اندرکاران تیم استقلال بندرگز هم تبریک عرض می کنم ، اونها نسبت به نیم فصل اول کاملاً متحول شده بودند ، قطعاً جایگاهی که الآن تو جدول دارن شایسته اونها نیست و مطمئناً در ادامه نتایج بهتری هم کسب خواهند کرد چون اعتقاد دارم این برد خیلی به لحاظ روحی روی اونها تأثیر میذاره. برعکس تیم ما تو این یک ماهه به شدت درگیر مشکلات مالی بوده و این مسأله تو روحیه بازیکنان تأثیر منفی گذاشته بطوری که تو هفته گذشته اصلا خوب تمرین نکردیم و همین عامل منجر به ارائه نمایش ضعیف از طرف تیم ما شد. از طرفی مسعود ابراوی ، حسین کوهساری رو هم به دلیل مصدومیت تا پایان فصل در اختیار نداریم و مهدی امامی و عبدالستار اونق هم از نیم فصل به تیم های لیگ کشوری ملحق شدن ، محسن عجم رو هم که آقای گل لیگ بوده رو به خاطر مشکلات تحصیلی نمیتونیم در اختیار داشته باشیم ، متأسفانه بخاطر سنگ اندازی برخی آقایون تو نیم فصل هم نتونستیم نفرات مدنظمون رو جذب کنیم و این کمبود بازیکن باعث شده دست ما برای تغییر تاکتیک تا حدودی بسته باشه.

اما من از دوست عزیزم آقای مهندس اخلاقی که ارادت خاصی هم بهشون دارم واقعاً گلایه دارم ، ما در دیدار رفت تو شرایطی که حریفمون لباس واسه بازی نداشت بهشون لباس دادیم تا در شرایطی جوانمردانه رقابت کنیم ، اما متأسفانه دیروز فضای استادیوم رو طوری متشنج کردن که بدترین رفتارها با ما شد و رکیک ترین فحش ها رو به خانواده هامون دادن . واقعاً این رسم همان نوازی نیست. ما تو اکثر بازیهای خارج از خانه بدترین رفتارها باهامون میشه اما کمیته انضباطی هیچ واکنشی به این وقایع از خودش نشان نمیده.

در خصوص بازی هم بی تعارف باید بگم بی کیفیت ترین بازی لیگ امسال رو از دو تیم شاهد بودیم. متأسفانه هیچ اراده ای برای رشد فوتبال تو سطح استان وجود نداره ، الآن تیم های لیگ برتری و لیگ سه استان از لحاظ سخت افزاری هیچ تفاوتی با هم ندارن ، زمین بندرگز به درد کشاورزی هم نمیخوره چه برسه به فوتبال ، به اعتقاد من هیأت فوتبال استان باید یک سری استانداردها برای تیم های لیگ های مختلف استان درنظر بگیره تا تیم هایی که وارد لیگ برتر میشن بدونن نباید مثل لیگ یک تیمداری کنن ، من همین امسال با ورودمون به لیگ برتر مکان انجام مسابقاتمون رو از استادیوم آزادی خان به بین به استادیوم امام رضا (ع) دلند تغییر دادم تا فوتبال زنده بمونه ، من برای حریف احترام زیادی قائلم اما از لحاظ فنی من چیز خاصی ازشون ندیدم ، به نظر من بازی تو این زمین ها و پیروز شدن با این شرایط فقط گول زدن خودشونه ، قطعاً فوتبالی که تیم های استان بازی می کنن در کشور جایی نداره و تو این شرایط نه بازیکن پیشرفت مبکنه ، نه مربی و نه تیم ها. مربی ها به جای اینکه دانش خودشون رو بالا ببرن و به فوتبال احترام بذارن افتادن دنبال حاشیه ها ، فوتبالی بازی می کنن که هیچ علم و برنامه ای پشتش نیست ، فقط حوادث و اتفاقاته که نتایج رو رقم میزنه که اونم مقطعیه ، الآن شما برین نتایج تیم استقلال کردکوی رو بررسی کنین ، ۷ تا بازی تو کردکوی کردن ۱۹ امتیاز گرفتن اما هر ۶ بازی بیرون خونه که تو چمن مصنوعی بوده رو باختن ، این یعنی فوتبال تو استان معنی نداره و همه به دنبال ضد فوتبال هستن ، واقعاً برای هیچ داریم این همه فحش و ناسزا میگیم ، واقعاً هیچ بار فنی نداریم ، هیچ کدوم از تیمها ساختار مناسبی ندارن ، من خودم رئیس کمیته آموزش استان هستم و صراحتاً دارم اعلام میکنم تیمهای ما به لحاظ فنی زیر صفر هستن ، فوتبال استان مبتنی بر آمادگی جسمانی و حوادث و روابط بیرون زمینه که واقعا به حال این فوتبال باید تأسف خورد. به عقیده من باشگاهها باید اونقدر به لحاظ فنی قوی باشن که به صدقه دادن داوران نیاز نداشته باشن

سرمربی تیم استقلال جوان خان به بین در خصوص داوری این دیدار نیز گفت :

متأسفم برای فوتبال استان چون با این اوضاع داوری به هیچ عنوان فوتبال ما رشد نمیکنه ، فوتبال وقتی رشد میکنه که نتایج داخل زمین رقم بخوره ، به نظر من آقای ممشلی ضعیف ترین داور لیگ برتره که حتی در حد قضاوت در لیگ های شهرستانی هم نیست ، به راحتی زحمات ۶ ماهه ما رو به باد داد ، امیدوارم شب راحت بخوابه ، چون ۲ بار تو این فصل برای ما قضاوت کرد و هر دو بازی رو هم به ناحق واگذار کردیم ، تو نیمه اول بازی دیروز حتی یک خطا هم به نفع ما گرفته نشد ، مگه میشه یه تیم تو همچین زمینی که ناخواسته بازی رو به حالت فیزیکی در میاره تو کل یک نیمه خطا نکنه ؟ نیمه اول یک پنالتی ناحق برای حریف گرفت ، چندین بار پشت محوطه خطاهای بی مورد به نفع حریف گرفته شد ، بی دلیل به بازیکنان ما اخطار نشان داد و با تصمیماتش بازیکنان ما رو عصبی کرد. این آقا تو بازی رفت تیم ما مقابل پاس گرگان بدترین قضاوت رو داشت و باعث شد اون بازی رو هم ببازیم ، بر علیه دو بازیکن ما به دروغ یه سری گزارشات نوشت که باعث شد ۷ هفته از مسابقات رو از دست بدن ، بعد حالا که محرومیت این بازیکن ها تمام شده دوباره کمیته داوران میاد همین داور رو مأمور قضاوت بازی ما میکنه ! خب این مسأله به نظر شما بو دار نیست ؟ من از آقای نقوی بعنوان رئیس کمیته داوران استان یه سؤال دارم : آیا میشه یه داور بیاد و یه تیم رو خراب کنه بعد هیچ برخوردی باهاش صورت نگیره؟ من اصلاً از این فوتبال لذت نمیبرم چون یه تیم تو شرایطی پیروز مسابقه میشه که یه تیم دیگه به ناحق قربانی میشه و این اصلاً خوشایند نیست. مطمئن باشین باشگاه ما دیگه هیچ نوع همکاری رو با کمیته داوران نمیکنه ، چون همکاری باید دوطرفه یاشه ، ما از راه منطقی به دنبال گرفتن حقمون بودیم اما انگار بعضی دوستان لیاقت این احترام رو ندارن ، از این به بعد با شیوه خودشون که فریاد زدنه به دنبال گرفتن حقمون میفتیم.

وی در خصوص ادامه بازیها و سخت شدن مسیر قهرمانی تیمش نیز عنوان کرد :

به بازیکنان تیم هم گفتم ۵ بازی باقی مونده لیگ تبدیل به مسابقات حذفی شده و اولین اشتباه میتونه آخرین اشتباه باشه و قهرمانی رو ازمون بگیره ، سعی میکنیم با یه ریکاوری مناسب هم از لحاظ جسمی هم از لحاظ روحی تیممون رو مهیای بازی مقابل پاس بکنیم چون محکوم به پیروز شدن در اون مسابقه هستیم. امیدوارم مشکلات مالی باشگاه هم هر چه زودتر حل بشه چون واقعاً کارد به استخوان رسیده و تمرکز رو از مجموعه ما گرفته و باعث شده تو دو بازی اخیر ۵ امتیاز از دست بدیم که این روند اصلا مناسب نیست.

 

5 دیدگاهها

 1. واقعا داوری ضعیف بود
  حیف این مربی که تو استان داره کار میکنه
  حیف این تیم که داره تو این لیگ سرمایه گذاری میکنه
  واقعا لیاقت ندارن بعضی ها

 2. با سلام و عرض ادب..
  مصاحبه ی تند و زننده ی اقای نیکنژاد واقعا به مزاج فوتبال دوستان و هوادران استقلال بندرگز و استان خوش نیامد..
  در مورد بازیه دور رفت باید بگم ک استقلال بندرگز ۲دست لباس بهمراه داشت که ناظر داوری به رنگ جوراب استقلال بندرگز ایراد گرفت چون همرنگ لباس تیم خانببین بود.. ناظر بازی گفتن ک باید جورابو عوض کنین یا لباس دوم رو بپوشین.. لباس دوم استقلال سرمه ای و شبیه به لباس خانببین بود.. در همین حین یکی از بچه های استقلال برای تهیه جوراب به داخل شهر دلند رفت ک متاسفانه نتونست تهیه کنه.. و مسئولان تیم خانببین مردونگی نشون دادن و لباس دوم خود رو در اختیار تیم استقلال بندرگز دادن.. اما متاسفانه اقای نیکنژاد گفتن استقلال لباس نداشت . ما دادیم ک این به دور از اخلاق و رفتار حرفه ای هست در صورتی ک استقلال ۲ دست لباس بهمراه داشت.. مساله ی بعدی اینه که اقای نیکنژاد گفتن بی کیفیت ترین بازیه لیگ بود.. بنظرم دارن پیروزی استقلال بندرگز رو کمرنگ جلوه میدن و چطور در بازی ک استقلال بندرگز نزدیک به ۷٫۸ موقعیت گل داشت بازی بی کیفیتی بوده باشه.. تیم استقلال خانببین اون روز تاکتیک نامناسبی رو پیش رو گرفت و اونم بازیه مستقیم ک در ۱۵ دقیقه اول بازی موفق بودن .. اما در ادامه نتونستن تاکتیک دیگه ای رو جایگزین کنن و همون روال همیشگی رو اوردن به بازیه مستقیم… و خوش شانس بودن ک با حداقل گل خورده بندرگز رو ترک کردن.. مساله بعدی اینه که کجای فوتبال در جهان فحش و ناسزا نیست این بهانه ای هست ک دارن رو عملکرد بد تیمشون سرپوش میزارن.. اگه طاقت فحش رو ندارین بهتره شطرنج رو انتخاب کنین تا فوتبال.. در مقابل هوادارای خانببین هم همین رفتارو در قبال داور بازی داشتن در دور رفت.. همینجا توصیه میکنم به اقای نیکنژاد ک مسئول آموزش تو هیئت فوتبال هستن.. رفتار و منش حرفه ای با مصاحبه ای ک کردین فاصله ی زیادی داره.. در آخر هم اینو عرض میکنم که استقلال بندرگز از برد در مقابل خانببین روحیه نگرفت و نخواهد گرفت و این برد کاملا طبیعی بود برای بازیکنان استقلال .. چون در دو فصل گذشته استقلال بندرگز رفت و برگشت ۸تا زد به خانببین .. اینم در جواب بازیکن نیمکت نشین شما ک ادعای ۸گل زده در دور رفت رو میکرد.. امیدوارم ک این نظر ثبت بشه و عوامل خارجی باعث نشه نظر بنده ثبت نشه.. خدانگهدار.

 3. شما یدونه موقعیت نیاوردین . بجای اینکه رو مسئله ی داوری زوم کنین تمریناتتونو بیشتر کنین تا موقعیت بیارین رو دروازه ی حریف. ۹۰ دقیقه توپ بلند کردین.. شرایط زمین بهانست .. استقلال بندرگز ۷٫۸تا موقعیت اورد در مقابل تیم خانببین و تاکتیک استقلال غالب بود در مقابل تاکتیک شما.. وقتی باید ادعا کنین ک حداقل یدونه موقعیت میاوردین از اول بزن زیرش بودین.. برو تمرین کن پسر خوب بجای اینکه عملکرد ضعیفتونو بزارین بحساب داور.. گلرتون باید اخراج میشد روی صحنه ی پنالتی.. ولی مورد لطف داور قرار گرفتین.. مربیتون بجای اینکه باهاتون کار کنه فقط مصاحبه میکنه و همه رو آدم بده میکنه.. احتمالا تازه وارد فوتبال شدی و مربی ندیدی تاحالا… مربیتون اعتماد بنفسش خوبه خوشم میاد.. خوش باشی .. نظر رو ثبت کنین لطفا و یکطرفه نباشه سایتتون..

 4. پاسخ مهران شهسوار سرمربی استقلال بندرگز به نیک نژاد سرمربی استقلال خان ببین.
  خداروشکر میکنیم که عضو کوچکى از مجموعه اى هستیم که بیشتر از نیم قرن سابقه حضور در مسابقات استانى و حتى کشورى رو داره، و به خود میبالیم که با کمترین هزینه تیم رو راهى مسابقات لیگ برتر استان کردیم و بنده به شخصه نه از باشگاه پولى دریافت کرده ام بلکه از جیب خودمون داریم هزینه میکنیم و هیچ منتى هم نیست و این براى ما افتخاره که در خدمت فوتبال شهرمون و جوانهاى بى ادعاى بندرگزى باشیم.بیشتر از سه ماه از شروع مسابقات میگذره که بنده با توجه به نتایج ضعیف دور رفت ، هیچ گلایه اى از داورى و میزبانى تیم هاى حریف نکردم و با هیچ خبرگزارى در تماس نیستم و اهل هیچ زد و بند رسانه اى هم نیستم و نخواهم بود و حتى در فضاهاى مجازى که خیلى ها نا آگاهانه نظراتى میدن که باید تاسف خورد واز این بابت هم بنده به خودم اجازه نمیدم که در این فضاهاى مجازى نظرى بدهم.اما متاسفانه مصاحبه ای توسط سرمربی خان ببین انجام شد که واقعاً انتظار آن را نداشتم.من براى اولین سال هست که دارم مربى گرى رو تجربه میکنم،(نخوردیم نان گندم ولى دیدیم دست مردم)پیش از عرایضم جا داره از باشگاه استقلال خانببین بابت همکارى و میزبانى خوبى که در دور رفت مسابقات از ما داشتند تشکر کنم .ما آنروز عجیب ترین نتیجه لیگ رو رقم زدیم و ناباورانه ٨ گل دریافت کردیم چه بسا اینکه در همان نیمه اول میتوانستیم برنده بازى باشیم و آنروز داور بازى به عقیده بنده وحاضرین موجب آن نتیجه شد و در هر صورت باختیم،اما هیچ اعتراضى و حرفى نه علیه داورى نه میزبانى زدیم و در نهایت با تشکر آنجارو ترک کردیم،حالا جالب اینجاست که سرمربى محترم استقلال خانببین بعد از باخت در بندرگز تیم مارو محکوم به ضعف فنى میکنه و زمین بندرگز رو شالیزار فرض میکنه،چرا بازیهایى رو که برد داشتند حرفى نبود، اما الان داورى مشکل داشته و و و … یادتون رفته دقایق اول بازى پنالتى آشکار روى مهاجم ما گرفته نشد،یادتون رفته دقیقه ١٠ بازى موقعیت تک ب تک رو مهاجم ما از دست داد،یادتون رفته دقیقه ١٧ بازى پنالتى رو نتونستیم گل کنیم،یادتون رفته که مهاجم تیمتون تا دقیقه ٢٠ بازى با ضربات آرنجى که موقع پریدن هوا ب صورت مدافعان میزد باید اخراج میشد و مورد لطف داور قرار گرفت،یادتون رفته دقیقه ٩١ مهاجم ما باز هم موقعیت تک ب تک رو از دست داد و میتونستیم گل دوم رو هم ب شما بزنیم ، و امیدوارم یادتون باشه که این شما بودى که فقط بازى بلند و مستقیم و بى برنامه اى داشتید و فقط دور از انصافه که ما اشاره اى به موقعیت تیم خانببین نکنیم و اونم یه شوت از پشت محوطه جریمه که گلر تیم ما ب راحتى مانع شد، بچه هاى تیم ما فوتبال رو دیکته کردن به فوتبال به اصطلاح با برنامه شما ، یه فوتبال ناب بندرگزى که تیم هاى استقلال و شاهین بندرگز سالهاست که موجت وحشت تیم هاى استان شدند،یادتون رفته توى بندرگز بازى با تیم شاهین در دقایق پایانى بازى باخته رو به لطف داور با مساوى عوض کردى،شما اگر رییس کمیته آموزش استان هستى باید در شرایط برابرمقایسه کنى ونظر بدى، بله شما درست میگى که رفتى توى زمین دلند زمین سالهاى قبل خودتونو یادتون رفته که یکى از بى کیفیت ترین زمینهاى استان بوده.نا گفته نمانه من از نتیجه بازى راضى نیستم چون ما فقط نیمه اول باید ٣ بر صفر میشدیم.ما هیچ مشکلى با باشگاه خانببین نداشته ونداریم وفقط خواستیم پیرو مصاحبه آقاى نیک نژاد که موجب ناراحتى مسئولین و هواداران ما شده بود حقایق رو از زبان خودمون بیان کنیم،باشد که که روزى همه مربیان آستانه صبر و تحملشان ب اندازه اى برسد که طاقت باختن رو داشته باشند.( یا على )

منصرف شدن از پاسخ