امیر بهرام حسینی نقوی ، رئیس کمیته داوران هیأت فوتبال استان گلستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گلستان لیگ با اظهار تأسف از وقایع دیدار تیمهای همت گنبد و امید گلستان گرگان ، از برخورد قاطع کمیته انضباطی استان با خاطیان این مسابقه خبر داد.

  • آقای نقوی در مورد اتفاقات بازی روز جمعه بیشتر توضیح بدین.

بنده خیلی متأسفم که این موضوع پیش اومده ، در حالی که هر روز فوتبال به سمت پیشرفت و تعادل و تعامل پیش میره ، بروز همچین اتفاقاتی در فوتبال استان ما جای تأسف داره. بر اساس گزارشات ناظر بازی تا قبل از وقوع اون حادثه ، قضاوت آقای بای بسیار خوب بوده که ظاهرا تمام این اتفاقات مربوط میشه به نیمه اول بازی که مهاجم تیم امید گلستان به سمت دروازه تیم همت میرفته و یک مدافع از پشت درون محوطه جریمه روی این بازیکن مرتکب خطا میشه و چون موقعیت آشکار گل رو از حریف میگیره ، داور به درستی طبق قوانین فیفا پنالتی اعلام میکنه و بازیکن خاطی رو از زمین بازی اخراج میکنه. مسئولین تیم همت گنبد ظاهرا اعلام پنالتی رو قبول داشتن اما نسبت به اخراج بازیکنشون شدیداً معترض بودن که سرمربی و مربی تیمشون آقایان طاهر و قربان کوچکی وارد زمین شده و شروع میکنن به فحاشی که بازی اینجا متوقف میشه و با دخالت مأمورین محترم نیروی انتظامی این دو نفر از زمین بازی بیرون میرن و بازی ادامه پیدا میکنه. تا حدود دقیقه ۷۵ هم بازی آروم دنبال میشده که حتی تو این دقیقه روی یک صحنه تیم امید گلستان به گل میرسه که کمک داور به اشتباه این گل رو مردود اعلام میکنه که مسئولین تیم امید گلستان علی رغم اینکه از این تصمیم کمک داور متضرر شده بودن به این تصمیم اعتراضی نمیکنن و بازی ادامه پیدا میکنه. مجدداً در دقیقه ۸۳ مهاجم تیم امید گلستان با فرار از تله آفساید در موقعیت تک به تک گل سوم تیمش رو به ثمر میرسونه که اینجا دروازبان تیم گنبد میاد و متأسفانه اول کمک داور و بعد داور بازی رو مورد ضرب و شتم قرار میده و حتی با مأمورین نیروی انتظامی هم درگیر میشه. من واقعا متأسفم ، چون این صحنه ها جایی در زمین فوتبال نداره ، امیدوارم در آینده کمتر شاهد همچین اتفاقاتی باشیم. البته کمیته انضباطی با این مورد فوق العاده برخورد قاطعی خواهد کرد ، داور بازی هم از طریق مراجع قضایی شاکی این موضوع شده که ما هم پیگیر این موضوع هستیم و به شدت با این مورد برخورد خواهیم کرد.

  • به نظر شما مهمترین دلیل بروز این اتفاقات چیه ؟

عدم آگاهی از قوانین ، مربیانی که در سطح استان مشغول فعالیت هستن باید سطح اطلاع از قوانین داوری خودشون رو ارتقا بدن ، متأسفانه در این زمینه بسیار ضعیف هستن و به نظر من عدم اطلاع از قوانین داوری منجر به بروز همچین اتفاقاتی میشه.

  • همکاری مسئولین امنیتی حاضر در ورزشگاه با تیم داوری چطور بود ؟

خیلی خوب همکاری کردن ، من جا داره اینجا از نیروی انتظامی تشکر ویژه ای داشته باشم ، فوق العاده همکاری داشتن ، حتی متأسفانه یکی از مأمورین محترم نیروی انتظامی هم در حمایت از داور مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، همکاری خوبی داشتن اما درگیری گسترده شده بود که کار رو برای این عزیزان سخت کرده بود.

  • به نظر شما هیأت فوتبال استان برای کاهش چنین اتفاقاتی چه اقداماتی رو باید انجام بده ؟

به نظر من این مسائل به مسائل مدیریتی تیمها مربوط میشه ، یعنی اول تیم ها باید آموزش ببینن ، حتما باید برای مربیان ، سرپرستان و مسئولین مستقیم تیمها کلاسهای آموزشی توجیهی گذاشته بشه که خوشبختانه در هیأت آقای برزمینی برنامه های خوبی در این زمینه تدوین شده ، ان شاءالله با تعاملی که با کمیته داوران استان خواهند داشت این موضوع در آینده حل بشه.

  • نظرتون رو در مورد راه انداری خبرگزاری گلستان لیگ بفرمایین.

از اینکه پیگیر مسائل روز فوتبال هستین ازتون تشکر میکنم ، امیدوارم پوشش خبری شما در زمینه ورزش خصوصاً فوتبال که پرطرفدارترین ورزش کشور و حتی دنیا محسوب میشه ادامه داشته باشه ، من فقط ازتون درخواست میکنم پوشش خبری شما تمام لیگ های استان رو در بر بگیره ، مسائل رو انعکاس بدین ، حوادث و نتایج رو اعلام کنین که این یک انگیزه ای بشه برای تیمها که بدونن رفتارشون زیر نظر قرار داره و اعمالشون مثل آیینه ای برای جامعه نشان داده خواهد شد.

  • حرف آخر ؟

من جا داره مجدداً از شما بخاطر انعکاس این موضوع تشکر کنم ، از مسئولین تیم امید گلستان هم بخاط انتشار بیانیه حمایت از کمیته داوران و داور بازی تشکر ویژه ای دارم ، به خصوص از آقای وحید تجری مدیرعامل محترم تیم امید گلستان که خودشون با ورود به درگیری به حمایت از داور بازی پرداختن. امیدوارم روز به روز با تلاش همه جانبه ای که همه دوستان در زمینه ورزش دارن بتونیم چرخش ورزش به خصوص فوتبال رو در جامعه به شکل اصولی پیش ببریم.

1 دیدگاه

منصرف شدن از پاسخ